Jižní T.y.r.o.l.s.k.o 2014
6. - 14. 9.

Kousek od Bolzana, uprostřed vinic mezi městečky K.A.L.T.E.R.N a T.R.A.M.I.N. se rozléhá jezero K.A.L.T.E.R. E.R.S.E.E (Lago di C.a. l.d.a.r.o). Jak už sám název napovídá (calda = horký), je jezero opravdu teplé. Ve vrcholném létě dosahuje teploty až 28°C a v září bude jistě příjemné. Přesto, že toto mělké jezero leží ve výšce pouhých 215 m, nalézá se přímo v srdci Alp mezi impozantními vápencovými pohořími Dolomiti a Brenta. Je to ideální základna pro hvězdicovité výlety. Kromě koupání, tu můžeme jezdit na kolech po vinařských stezkách, anebo sjíždět z horských pastvin do hlubokých údolí. To vše díky lanovkám, jež nahoru vozí cyklisty. A že jich tu je dost. V září 2012 jsme si to vyzkoušeli (viz. trasa C5) a byl to zážitek!

Takže jsem dal dohromady dalších 8 cyklotras a k tomu ještě 4 atraktivní, pěší výlety. Pro týdenní pobyt by to mělo bohatě postačovat. Můžeme si tak vybírat trasy podle aktuálního počasí, nebo momentální fyzické kondice. Některé jsou nížinné, vysloveně odpočinkové. Jiné trasy se nacházejí ve středních výškách okolo 1500, čehož můžeme využít, budou-li hřebeny v mracích. V případě špičkového počasí nás naopak budou lákat výše položené partie okolo 2000 m s nádhernými výhledy. Kdo zrovna nebude mít chuť se prohánět na kole po kopcích, může se věnovat koupání, zajet si do blízkého Tramínu na vínko, nebo se třeba jenom projít do nedaleké soutěsky. Prostě, měla by to být pohoda.

Trasy jsou navrženy tak, aby se daly ujet na trekovém kole. Vedou převážně po asfaltových silnicích a cyklostezkách, ve vrcholových partiích pak po šotolině. Jen výjimečně může nastat situace, kdy krátký úsek raději převedeme. Náročnost je obdobná, jako u Májových Rakousek. Trasy si ale nejlépe prohlédnete v Google Earth otevřením souboru: Jižní Tyrolsko - KMZ

Více informací k trasám pak najdete v Popisu tras s výškovými profily

Mapa do mobilu - 785MB ( 4UMaps pro Locus nebo OruxMaps)

Trasy (gpx)

Akce je navržena pro dopravu vlastními auty. Z Prahy je to ke K.a.l.t.e.r. e.r.s.e.e jenom 680 km, prakticky stále po dálnici (kromě posledních 13 km). Cyklotrasy tvoří uzavřený okruh, kde do kopců nás budou vyvážet lanovky. Průměrná dojezdová vzdálenost na výchozí místa je 20 km a navazování kol na auta je rychlé. Akce tak může být nejen komornější a hlavně flexibilnější. Každý si bude moci podle svých individuálních potřeb upravovat program. Budou se vytvářet různé skupinky, jako například vrcholoví chrti, či dámská koupací sekce? To už je na Vás. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zkusit zase něco nového!

Ubytujeme se přímo na břehu jezera v kempu Camping Gretl am See.
Kdo by chtěl pohodlnější ubytování, může využít služeb Pension Remichhof , jež se nachází hned vedle. Ten si ale budete muset (na rozdíl od kempu) zarezervovat dopředu.

Zájemcům mohu zprostředkovat obsazení do aut, ale do našeho auta se mi už nikdo nehlaste.richard.sykora@volny.cz http://www.volny.cz/richard.sykora